BALE

BALE

BALE

Bale Nedir?
Bale Nedir?Belirli figürlere, adımlara dayanan müzik ve dans barındıran bir tür gösteridir. Bale dansı, müzik, duygu ve dekor sanatının bir araya getirilerek kullanılması ile oluşturulan bir tür tiyatro gösterisi olarak ifade edilebilir. İtalyancada dans anlamını veren balo veya balletto kelimelerinden türetilmiştir. Uzun süren bir eğitim sonucunda öğrenilir ve genellikle müzik eşliğinde yapılır.

Bale Eğitimine Kaç Yaşında Başlanmalıdır?
Bale Eğitimine Kaç Yaşında Başlanmalıdır?Şuan için kabul edilmiş görüşlere göre kız veya erkek için fark etmeksizin bale eğitimine başlama yaşı 4 ila 11 yaşları arasıdır. Ayrıca bebek balesi olarak isimlendirilen bale eğitiminde 3 ve 3,5 yaşlarındaki öğrencilerde eğitim alabilmektedir. Yetişkinler için de ayrıca bale eğitimleri verilmektedir ama vücudun esneklik kazanması, kuvvetlenmesi, bale duruşlarını öğrenebilmek açısından küçük yaşlarda eğitime başlamak en doğrusudur. Özellikle kız çocuklarının hayallerinde yer alan balenin, profesyonel olarak yapılması isteniyorsa; eğitime küçük yaşta başlamak önemlidir.

Balenin Faydaları Nelerdir?
Balenin Faydaları Nelerdir?Vücudun daha ince, esnek ve zarif olmasına etki etmekle beraber güç açısından da daha dayanıklı ve sağlıklı olmasına yardımcı olmaktadır. Tüm bu özellikler için eğitimin küçük yaşta başlaması gerekir.
Bale içeriğinde yapılan tüm hareketler, zarafet ve asaleti temsil eder. Bale öğrencilerinin yürüyüşü, duruşu, oturması her ortamda hayranlık kazandıracaktır.

Bale eğitimi, fiziksel sonuçlar haricinde kişilerin kendi iç disiplinlerinin oluşmasını sağlar. Balede öğrenilen disiplin, tüm hayatı etkilemektedir.

Sorumluluk ve kendine güvenin artması, bale eğitiminin olumlu yan etkilerinden bir tanesidir. Sorumluluk almayı öğrenen küçükler, ileriki yaşamlarında kendileri için kolaylıklar sağlayacak kazanımlar elde ederler.

Eğitimdeki öğrenci sayısı, aktiviteler gibi detaylar neticesinde çocukların sosyalleşmesine etki etmektedir. Eğitimde görülen sosyalliğin dışında grup piknikleri, geziler ve yemekler, çocukların sosyal ortamlarda kendisini geliştirmesini sağlamaktadır.


Facebookta Paylaş Twitter Paylaş Whatsapp Paylaş

Facebook Sayfamız

Instagram Hesabımız

SPOR VE NEŞE BİR ARADA. SPORUN TEMELİ CİMNASTİK ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR

Rezodans Spor Kulübü (@rezodans)'in paylaştığı bir gönderi ()

SALSA DANS KURSU
SALSA DANS KURSU

Detay

Çocuk stilize halk dansları
Çocuk stilize halk dansları

Detay

HALK OYUNLARI ZEYBEK
HALK OYUNLARI ZEYBEK

Detay

ZUMBA
ZUMBA

Detay

MODERN DANS
MODERN DANS

Detay

BALE
BALE

Detay

JİMNASTİK
JİMNASTİK

Detay

×

Telefon numaramız!

0 532 678 60 38